Tajemství Luwenu: Prolog - 1. část

21. června 2017 v 9:14 | Sisi |  Tajemství Luwenu

PROLOG - 1. část

Po točitých schodech se plížil muž v černém plášti s kápí. Měkké kožené boty ke kolenům nebyly na schodech téměř slyšet a zpod kápě byla vidět jen ústa hluboce strnulá v soustředění. Každý čtvrtý metr na zdi visela pochodeň a plazila se svými teplými šlahouny světla po tmavých zdech. Muž byl už skoro u cíle, před královskou komnatou. Plášť se zavlnil a zpod temného závoje se v čepeli dlouhé dýky odrazilo pár záblesků ohnivých jazyků. Muž měl černočerné kožené rukavice a drahou bavlněnou košili. Kromě dýky se na jeho bocích houpaly dva meče v matných kožených pochvách. Co nikdo vidět nemohl, byly další nože s různými čepelemi v jeho botách a malý luk s toulcem, který dokonale kopíroval záda svého majitele. Místo šípů měl ale tentokrát v toulci uschovaný dlouhý pevný provaz.


Strážce zachrápal, vlastní zvuk ho probudil a rozespale se zavrtěl na svém stanovišti před dvoukřídlými dveřmi královských komnat. Urovnal si zbroj a promnul si oči. Už strávil tolik nudných bezesných nocí před komnatami Jejich Veličenstev, zažil jen málo poplachů a navíc ještě falešných. Nechápal, proč by tam vůbec měl stát. Mohl se sbalit, jít se vyspat do kasáren a nikdo by se to stejně nedozvěděl. Opět se opřel o sloup a pohodlně se zakabonil. Zavřel své unavené oči a nechal si znovu zdát o krásné hospodské ve městě.

Muž sevřel kudlu pevně ve své pravé ruce a velice pomalu se postavil na předposlední schod. Nedošlápl, nechal druhou nohu na spodním schodu, kdyby přišel útok ze strany strážce. Milimetr za milimetrem, sekunda za sekundou se vlekla a muž neskonale pomalu posunoval svou hlavu, aby viděl přes zeď na strážce a dveře vítězství. Zdálo by se, že se ani nepohybuje a to byl jeho účel. I kdyby byl strážce vzhůru a ostražitý, ve tmě a plápolajících stínech by si téměř nehybného stínu nevšiml. Jakmile viděl strážce opírat se o sloup se zavřenýma očima a pomalým klidným dechem, přešel poslední schod a bezhlučně se blížil ke strážci. Ještě před deseti roky by Přízrak jen stěží dokázal zabít nevinného muže, ale po letech strávených ve svém povolání mu moc svědomí nezbylo. Zabíjel, když mu bylo řečeno a dobře zaplaceno. A tu noc si mohl vydělat akorát tolik, aby už nadosmrti zabíjet nemusel.

Strážného z dalšího veselého snu vyrušil jakýsi zvuk. Neprobudil se úplně, jen si jednou odkašlal, přešlápl z nohy na nohu a najednou jakoby se nic nestalo, zase spal.

Přízrak by nejraději nahlas zaklel. Když vyšel zpoza schodů na plochu před dveřmi, nevšiml si malého výstupku v dlažbě. Až moc bedlivě sledoval strážce a zapomněl na pozorování cesty. Jakmile zakopl a jeho noha se posunula po podlaze, ozval se prašivý zvuk. Naštěstí strážného zcela neprobudil. Sice by to nebyla žádná velká komplikace, ale přesto mu bylo milejší zabít ho ve spánku. Asi dvě minuty stál na místě bez jediného pohybu, aby dal čas strážnému znovu hluboce usnout. Kudlu pevně sevřel ve své velké ruce a zatnul svaly v celé paži. Naposledy se nadechnul a pak se rozpohyboval. Nakročil si velkým krokem a mírně vytočil nohu, aby se dostal ke strážci bokem. Když se ujistil, že strážce nic neslyšel, udělal další dlouhý krok a přikrčil se. Celé jeho tělo se napnulo a on bleskovou rychlostí vyrazil k jeho krku. Strážce nestihl ani vykřiknout, svezl se podřezaný do náruče svého vraha a ten ho pomalu položil na zem. Přetáhl mu víčka přes oči a popřál mu požehnanou cestu ke Slunci. Očistil si krvavou dýku o strážcovu plátěnou košili a překročil jeho tělo ke dveřím.


Pokračování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Akkaris | Web | 8. srpna 2017 v 14:24 | Reagovat

Já si říkala už jenom podle názvu, že by to mohlo znít zajímave :D Jen bych ráda dodala, že v menu tam místo toho máš odkaz na příběh Potomci, takže jsem musela hledat, abych se k příběhu dostala :D
Ale opravdu mě to zaujalo! :3

2 Sisi | Web | 11. srpna 2017 v 21:26 | Reagovat

[1]: Kurnik díky moc! Pořád mám tady co vylepšovat a opravovat.. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama