Můžeš

20. července 2017 v 8:30 | Sisi |  Směs
Výsledek obrázku pro if you can dream it you can do it

MŮŽEŠ

Ne jednou jsem uvažovala nad věcmi, nad kterými nemám žádnou moc, ale málokdy jsem se zapřemýšlela nad tím, co vlastně mohu. V dnešním světě může člověk dokázat tolik, když má vůli a motivaci. V dnešním světě se zdá vše možné, vše dostupné, jakoby stačilo natáhnout ruku a vzít si to, po čem toužíme, ale ono to není ještě tak jednoduché. Možná jednou bude, kdo ví.


Tématem tohoto týden je věta, kterou můj táta nesnáší, protože obsahuje slovo "kdyby". Lidi s "kdyby" nikdy nic nedokázali, říkává mi. Na můj vkus je jeho názor dost nadsazený, ale v jeho hlubce s ním musím souhlasit. Stačí totiž jeden krok a z nereálného snu se může stát dlouhá cesta za úspěchem, či neúspěchem. Důležité je však tu cestu započít. Ustrnout na startu přece nikdo z nás nechce. Chceme se dostat do cíle s tím nejlepším možným výsledkem, tak to máme zakódované, tak jsme naučení.

Takže místo "Kdybych tak mohl změnit svůj život," bych se raději zeptala: "Jak změním svůj život?" Někomu stačí drobné změny, kterými se posouvá vřped. Vytváříme si seznamy přání, seznamy cílů a jejich plněním se seberealizujeme. Jiní jsou ale svým životem tak znavení, že potřebují víc. Potřebují radikální obrat a k tomu je třeba síly, tvrdohlavosti a možná i trochu bezohlednosti, protože naše životy, ať chceme nebo nechceme, jsou propojeny. A změny se ne vždy všem líbí.

Já jsem bezohledný člověk. Když si něco usmyslím, těžko si vzpomenu na ostatní, jak je to ovlivní. O výletu do Anglie jsem rodičům řekla až poté, co jsem si koupila letenky, a neměla jsem nutkání se jim omlouvat za to, že jsem se jich předem nezaptala. Letět tři roky zpátky, asi by to nechali být, ale teď ve víru všemožných nehezkých událostí, se o mě bojí a já je chápu. Stejně ale poletím. Taková už jsem. Takový byste neměli být, ale ty letenky si kupte, když máte pocit, že je to pro vás krok vpřed.

Jestli si myslíte, že jste ustrnuli a nemáte se kam hnout, odbourejte ze své hlavy ten hloupý blok, který vám pořád dokola omýlá "kdyby, kdyby, kdyby" a začněte přemýšlet konstruktivně o věcech, které doopravdy chcete, kterých jste schopni dosáhnout ve své cestě za svým vlastním novým životem. Může to být lehké, i těžké, krátké i dlouhé, ale bude to jen vaše. Vaše šance, vaše sny, vaše nápady... to všechno se počítá a to všechno bychom měli nosit ve vé hlavě a čekat na ten moment, kdy se zastavíme a řekneme: "Teď!' a začneme se měnit. Vzpomeneme si, že jsme se chtěli naučit na hudební nástroj, tak si koupíme buben, protože proč ne?! Bojíte se, že vyhazujete peníze z okna? Kdo nám říká, že jsou peníze tak důležité? Pro mě nikdy nebyly a nikdy nebudou, přestože si jich cením a šetřím si je, protože jsou nedílnou součástí našich šťastných životů. Ale dávejte si pozor, aby se z prostředku nestala překážka.

Se svým životem jsem spokojená, ale nestačí mi to. Jsem ten typ člověka, který když je nějakou chvíli na místě, začne být nervźoní a už ho nějací ďáblíci v hlavě nutí jít dál. Chci dál a chci víc a chci stihnout za svůj život tolik věcí... mé představy jsou nereálné, kdekdo by řekl, že jsem blázen, ať jsem ráda, že mám, co mám. Ráda jsem, ale svůj život jsem nastavila jinak. A každý z nás by měl tušit, kde nalezne štěstí. Já svou cestu ke štěstí doufám našla, a dokud nezjistím, že šlapu špatnou cestu, budu se po ní ubírat. Tak hledejte tu svou a bojte se, protože strach je přirozený a svět je nebezpečný. Ale krásný.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 20. července 2017 v 12:57 | Reagovat

Moc pěkné a motivující, člověk by se neměl bát i velkých změn :-)

2 Sisi | Web | 20. července 2017 v 21:05 | Reagovat

[1]:  Díky! Souhlasím :-)

3 Lucienne | Web | 1. srpna 2017 v 23:50 | Reagovat

Máš naprostou pravdu. Souhlasím se vším, ačkoli se bojím, abych nebyla ten typ, který ze strachu zkrátka neskočí do tmy a nezariskuje. V životě je to zkrátka těžké...

Jinak... Moc se mi tvůj blog líbí. Už nějakou dobu sem sem tam nakouknu. :)Líbí se mi jeho zaměření, jeho design a ty jakožto autorka mi připadáš jako velice zajímavá osoba. Hodně mě zaujaly i tvoje povídky ve rubriky Tarina, žasnu nad tím, jak máš své světy obsáhlé a řadíš do nich hned několik povídek. Bohužel nemám tolik času, abych se do nich mohla hned začíst, ale snad jednou i na to přijde chvilka, protože mě rozhodně po nakouknutí do Tariny zaujaly. :)  Všimla jsem si taky, že v průběhu zařizování blogu sis vlevo v menu vytvořila něco jako spřátelené blogy... Tvůj blog se mi moc líbí a ráda bych s tebou spřátelila. Kdyžtak se mi ohledně toho ozvi, pokud bys souhlasila. Já si tě do oblíbených určitě přidám. :)
Hodně štěstí v další tvorbě. :)

4 Sisi | Web | 2. srpna 2017 v 13:16 | Reagovat

[3]: Lucienne, děkuju neskutečně moc za krásný komentář! Tarina je něco jako dlouhodobý projekt a taky na něj nemám tolik času, kolik bych si přála a těší mě, že někoho jako tebe zaujala, takže na ní určitě zapracuju :-) Do Lien si tě přidám moc ráda a stejně tak sem tam na tvůj blog zavítám, protože je mi jeho atmosféra moc blízká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama