2. října 2017

2. října 2017 v 15:41 | Sisi |  Deník
Výsledek obrázku pro glasses women
2. ŘÍJNA 2017

Tak jo, mám teď zase chvilku, kterou bych měla sice věnovat pravěku, ale nemám na něj náladu (a ani asi mít nebudu), takže se pohodlně usaďte, Sisa si jde k všeobecnému překvapení opět stěžovat.


Poslední zápis v deníku postihl první týden na vysoké škole, který byl teda fakt dost šílený, ale to neznamená, že by to tím skončilo. Další předměty, další úkoly, další panika... Hold si těžko zvykám na to, že už nejsem na střední a vzpomínám teď na svůj milovaný gympl s nepřiměřenou nostalgií. Vedle mě se právě válí skripta těžká jako kr'va, které bych měla na konci semestru umět jako když bičem mrská, abych u pana docenta prošla a mohla si tak odfajfkovat pravěk. Nebudu vám lhát, dost se bojím, že to nedám. Navíc s tímhle prokrastinujícím se systémem k tomu dost spěji.

Krom toho, že jsem se snažila zorientovat v tom velkém systému vysoké školy, neztratit se v učebnách apod., jsem také navštívila pěkná místa v Brně. Šla se podívat na festival, sedla si do jedné pěkné hospůdky s kamarády, rozhodla se, že zkusím nový sport - Americký fotbal... Vidíte, už zase něco vymýšlím!

Faktem ale je, že od prázdnin, kdy jsem aspoň sem tam předstírala, že něco dělám, se ze mě během září stal naprostý rosol. Narostlo mi nejen bříško, ale i všechno ostatní, kam tuk rád cestuje, takže jsem siřekla, že s tím věčným: "Ne teď nejdu běhat, musím si tohle projít..." je konec. A navíc, budu fakt upřímná, stejně nikdy nic moc nedělám, jen předstírám, snažím se nezanedbávat ty základní věci a jsem ráda, že si zvládnu dvakrát v týdnu koupit mléko ke snídani. Neříkám, že jsem neschopná, ale mám dost problém uvolnit si čas na nějaké zájmové aktivity, protože se bojím, že pak později nebudu stíhat. Jako bych se neznala, stejně to tak skončí.

V taneční skupině zdařile pokračujeme, jezdím v pátky domů na tréninky, a jelikož asi po pěti letech netrénuji malé děti nebo juniorky, ale už jen jezdím na své tréninky, tak musím platit. Trenéři totiž nemuseli platit a já si na tu výhodu docela zvykla, takže když mi řekli, že už se ode mě očekává, že na tréninky přispěji, trochu mě to zarazilo. Ale jen trochu. Peněz mám přece dost. Jako správný student bydlící na koleji a vařící si každé ráno ovecné vločky. Ach jo.

No a thaibox, to je otázka. Musím si najít nějaký klub v Brně a to dost rychle, protože začínám pohodlnět a bojím se, že brzy by se mi už nemuselo chtít znovu někde začít. Každopádně rukavice na koleji mám, takže kdykoliv můžu někam vyrazit... akorát že budu muset zase platit. Já vím, že peníze bych tak moc řešit neměla, ale od přesunu do Brna jsem zjistila, že to není tak samozřejmé, jak jsem si vždycky myslela. Člověk musí trochu počítat. A já si nejsem jistá, jestli thaibox utáhnu. Doufám, že jo. A pokud ne, mám záložní plán.

Víte, jak je na amerických středních populární ten jejich fotbal s rozplácnutým míčem? Tak jestli nevýjde thaibox, půjdu místo toho do dívčího týmu amerického fotbalu, jmenují se Amazonky a jsou naprosto skvělý. Je to hodně kontaktní hra, což mi vyhovuje a můžu vrážet do lidí, wow to chci! Každopádně moje kamarádka to nějakou dobu hraje, je naprosto nadšená a jelikož má podobnou náturu, jako já, tak mi to přišlo jako dobrá alternativa. A uspokojila bych tím rodiče, že bych zase pro jednou dělala něco v dívčím kolektivu.

Takže tak, jdu si teď napsat esej na téma: "Jak si představuji ideálního učitele", pak se jdu naučit něco o archeologii, protože si chci šplhnout u pana docenta, pak se možná podívám ještě na něco dalšího, ale spíš ne, protože v osm jdu do nějaké hospody zpívat a hrát a pít. Jo, studentský život je dvojí. Jeden v knihovně (jako třeba teď) a jeden v hospodě.

Všem čerstvým vysokoškolákům posílám velký hug, protože ho potřebujeme

Všem ostatním jen malý hug, protože už jsem unavená

Mějte se fanfárově a pijte kakao

Je lepší než káva

PS: úplně jsem zapomněla zmínit, proč jsem dala na úvodní fotku článku zrovna brýle... za svou sprnovou výplatu (tedy za její půlku) jsem si totiž koupila nové okuláry, stály mě 4000,-, bolelo mě to, ale nemusím se teď stydět vyjít ven bez čoček a to se bobe vyplatí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keiji | Web | 3. října 2017 v 20:40 | Reagovat

Páni, ty jsi vytížená. Tolik sportů provozujícího člověka jsem ještě nepoznala! :D
Hodně štěstí se sžíváním se se školou, všechny tyhle změny jsou vždycky těžký na vstřebávání. :)
A hrozně se mi líbí tvé popisky kategorií v menu, je to nějaký jazyk nebo tvůj vlastní? :D Zní mi to seversky, ale tápu... :D

2 Sisi | Web | 3. října 2017 v 23:24 | Reagovat

[1]: jo se sporty je to u mě dlouhá historie :-D
Hele většinou severské protože ty jazyky zbožňuju, ale nejedná se o jeden konkrétní, prostě jsem hodila do překladače české slovo a zkoušela jazyky dokud se mi nějaký překlad nelíbil, ten jsem si upravila ke své spokojenosti a název rubriky byl na světě :-)

3 Keiji | Web | 4. října 2017 v 17:07 | Reagovat

Severské jazyky jsou boží, taky je zbožňuju, ale spíš ty země obecně, učení se jejich řeči by mi přišlo asi nekonečné. :D Každopádně hodně zajímavý způsob a nápad! :D Fakt, zní to skvěle! :¨)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama