Deník

28. listopadu 2017

28. listopadu 2017 v 18:06 | Sisi
Ukulele by robrey

28. LISTOPADU 2017

Ozývám se opět po nějakém čase s novými zážitky, které je třeba zaznamenat, aby se na ně nezapomnělo (jednou si Edetu vytisknu a budu to předčítat svým dětem, muhehe). Projdeme společně uplynulé dva týdny a zastavíme se např. u imatrikulace, zápočtu z pravěku (doporučuji), víkendu v Krkonoších nebo soutěži v Holešově. Je toho hodně, tak pojďme na to.

5. listopadu 2017

5. listopadu 2017 v 23:38 | Sisi
Frenetic by ChrisSilver

5. LISTOPADU 2017

Můj život někdy plyne dost pomalu a bez velkých dramat, ale bohužel jen někdy. Častěji, než by se mi třeba líbilo, si se mnou osud hraje jako s panenkou a mně nezbývá, než se z toho neposrat. To byla moje jediná snaha po celý tento víkend...

Archeologická praxe, aneb kopej, dokud můžeš

15. října 2017 v 19:40 | Sisi
Excavation Apocalypse by CainPascoe

ARCHEOLOGICKÁ PRAXE, ANEB KOPEJ, DOKUD MŮŽEŠ

Dlouho jsem se neozvala, já vím. A nemám jedinou omluvu, protože vysoká nevysoká, čas na nějaký ten článek bych si měla vždycky najít. Moje hlava se asi ještě pořád vyrovnává s tím návalem informací a levá hemisféra, můj miláček, teď trochu trpí. Zkrátka jsem teď nějaký čas nic nenapsala, ale to neznamená, že nemám nápady a sny. Když mě nudí přednáška, sním o Valery nebo o Kerin a snažím se vymyslet nějakou dobrou zápletku. Jestli to někdy i sepíšu, kdo ví.

2. října 2017

2. října 2017 v 15:41 | Sisi
Výsledek obrázku pro glasses women
2. ŘÍJNA 2017

Tak jo, mám teď zase chvilku, kterou bych měla sice věnovat pravěku, ale nemám na něj náladu (a ani asi mít nebudu), takže se pohodlně usaďte, Sisa si jde k všeobecnému překvapení opět stěžovat.

21. září - Becoming student

21. září 2017 v 8:47 | Sisi
Výsledek obrázku pro student icon
21. ZÁŘÍ - BECOMING STUDENT

Je asi jedno, jestli jsi pravidelný čtenář nebo jen náhodný kolemserfující zvědavec. Jedinou věc potřebuješ k tomuto konkrétnímu článku vědět a to, že jsem v pondělí vstoupila jako plnohodotný student Masarykovy univerzity do auly a užila si první přednášku týkající se mých dvou oborů - Angličtina a Dějepis pro 2. stupeň základních škol/ střední školy.

14. září 2017

14. září 2017 v 21:43 | Sisi
Související obrázek

14. ZÁŘÍ 2017

Ahoj lidičky, poníženě se vám ozývám po více než týdnu neaktivity a doufám, že jste na mě ještě nezanevřeli. V čase, kdy obyčejně sedím za svým notebookem a přemýšlím, čím vás na svém blogu zaujmout, jsem tentokrát celý týden cestovala/pracovala/užívala si, a proto jsem se vám s ničím tak dlouho neozvala. Každopádně faktem je, že v neděli se stěhuji na kolej, a pak mi začne ten pověstný život vysokoškoláka.

1. září 2017

1. září 2017 v 10:48 | Sisi
summer rain. by julkusiowa

1. ZÁŘÍ 2017

Tato fotografie se jmenuje Summer rain a pro mě značí konec tohoto dlouhého krásného léta, ve kterém jsem si pomalinku zvykla na to, že už nejsem náctiletá školačka, ale dospělá žena, která by se už měla být schopna sama o sebe postarat. Září pro mě vždy znamenalo začátek školy a nemůžu říct, že bych kvůli tomu tento měsíc nenáviděla. Školu jsem měla ráda a nebudu tady lhát a předstírat, že ne. Prázdniny člověk nemůže mít napořád.

27. srpna 2017

27. srpna 2017 v 22:08 | Sisi
Související obrázek

27. SRPNA 2017

Takto nějak teď vypadá moje půlka pokoje, protože jsem se právě vrátila z dvoudenního výletu po Rakousku a Německu, o kterém se můžete dočíst ZDE, a zítra ráno vyrážím na čtyřdenní taneční soustředění. Nebudu vám lhát, dost jsem přecenila své schopnosti, když jsem si v pátek říkala, že se stihnu v neděli v pohodě nachystat.

Sisa opět cestuje

27. srpna 2017 v 21:55 | Sisi

SISA OPĚT CESTUJE

Měla jsem takové nutkání pojmenovat tento článek Když Sisi cestuje No. 8, ale narušila bych tím pěknou anglickou zónu a tento výlet do ní vůbec nezapadá. Ale jinak ano, opět jsem nakrátko vyjela za hranice. Pojďme se podívat, kde jsem zase dělala ostudu.

22. srpna 2017

22. srpna 2017 v 19:46 | Sisi

22. SRPNA 2017

Slavnosti Tří kápí, historický průvod, koncert X-Ambassadors, nejdražší drinky v Praze, nejdražší kadeřnictví v Praze...Pojďme se podívat, co se to vlastně nedávno událo (i já sama si v tom potřebuju udělat pořádek).

16. srpna 2017

16. srpna 2017 v 14:58 | Sisi
Moon Dancer by KattFire

16. SRPNA 2017

Ahoj lidičky, poslední dobou je Edetu dost narvané a přitom se u mě nic moc zvláštního neděje, tak si tak říkám, jak to tady v rubrice bude vypadat, až bude fakt o čem psát. Každopádně, tohle je důležité a chci se s Vámi zase o něco podělit.

11. srpna 2017

11. srpna 2017 v 20:26 | Sisi
Výsledek obrázku pro books

11. SRPNA 2017

Články z Anglie jsou pasé a teď se musím rozpomenout, co všechno vlastně na tento blog patří, protože jsem poslední dny trávila jen vzpomínáním nad svými cestami. Po dovolené, o které se tedy můžete dočíst v sedmi článcích s titulky Když Sisi cestuje, se ale nic moc nezměnilo. Znovu chodím do práce, sem tam jsem si zašla na koupaliště, trávila dny nad fotkami a snažila se je nějak uspořádat. Taky jsem nervila nad systémem MUNI... vážně, kdo z vás studuje na MUNI a pochopil všechny ty jejich servery? Já se tím prodírala několik dní až jsem to málem vzdala a říkala si, že radši snad půjdu pracovat. Člověk aby byl málem nějaký ajťák, aby se v tom vyznal. No nic, snad jsem zapsaná, kde mám být. Ubytování na kolejích snad taky mám... to je důležitý.

Když Sisi cestuje... No.7

11. srpna 2017 v 20:01 | Sisi

KDYŽ SISI CESTUJE
NO. 7
poslední příspěvek

Dneska (myslím dnešek, 11.8.) jsem měla mít volno, ale nakonec jsem stejně musela do práce, jelikož onemocněl jeden ze stálých zaměstanců. Tudíž jsem ani nedoufala, že stihnu napsat tento poslední článek, ale světe div se.. mám teď asi dvě až tři hoďky k dobru a pak jdu zpátky. Takže jdeme na to. Poslední článek o mém dobrodružství v Anglii a pak najedeme zpátky na tradiční deníkový zápisky.

Když Sisi cestuje... No.6

11. srpna 2017 v 13:21 | Sisi

KDYŽ SISI CESTUJE
NO. 6

Je pátek, včerejšek jsme strávily v Cardiffu, hlavním městě Walesu. Vstáváme dost pozdě a den trávíme podobně jako středu naprosto jednoduše - válením se, jedením a užíváním si volna. O víkendu nás čeká dlouhá túra po vodopádech, takže si balíme nějaký náhradní oblečení a věci na přespání. Voláme si s Kačkou, spolužačkou ze školy, která je v Anglii jako au-pairka a přidá se k nám na víkend. Všechno by mělo být nachystané a zařízené. Ajuška odchází do práce a prosí mě, abych na ní do jedenácti počkala, že mě pak vezme do nějakého klubu, abych měla zážitek z Anglie úplný.

Když Sisi cestuje... No.5

10. srpna 2017 v 12:27 | Sisi

KDYŽ SISI CESTUJE
NO.5

Středa. Včera jsme byly v Bathu a užily si krásného teplého slunečného dne, takže dneska musí zákonitě pršet. U nás by mi déšť vadil, ale tady je to naprosto běžné a nikdo není kvůli padajícím kapkám podrážděný. Místo slunečních brýlí si prostě na sebe všichni hodí lehké nepromokavé bundičky a život běží dál. Muzikanti stále hrají v ulicích, lidé stále vysedávají v parku... jako kdyby si toho mrholení ani nevšimli. S překvapením si uvědomuji, že mi déšť taky nevadí. Vlastně bych ho víc uvítala i u nás, protože teď na Moravě nikdo nemá vodu a na zahrádkách jsou žluté trávníky (tady je tráva pořád zelená).

Když Sisi cestuje... No.4

9. srpna 2017 v 12:30 | Sisi

KDYŽ SISI CESTUJE
NO. 4

Úterý, třetí den mého anglického dobrodružství a pravděpodobně nejvyvedenější den ze všech. Od rána bylo krásně, okny nám u snídaně proudilo svěží slunce a mraky se projenou stáhly na jinou část planety. Dneska jedeme do Bathu, do městečka nepříliš velkého, ale možná až příliš krásného.

Když Sisi cestuje... No.3

6. srpna 2017 v 13:17 | Sisi

KDYŽ SISI CESTUJE
NO. 3

Neděle uběhla překvapivě rychle a je pondělí. Přesně za týden se vracím domů, pomyslím si ještě napůl v polospánku. Jelikož Ajuška přichází domů většinou kolem půl dvanácté, tak obě spíme až do osmi, ne-li do devíti. Nikam nespěcháme, takže se jen válíme, dokud jedna z nás neudělá ten první krok a neskopne peřinu.

Když Sisi cestuje... No.2

5. srpna 2017 v 11:14 | Sisi

KDYŽ SISI CESTUJE
NO. 2

Do Bristolu (mého nového domova na nadcházející týden) přijíždím kolem jedné v noci a připadám si jako vyschlá studna, jelikož už jsem přes deset hodin bez vody a jídla. Kdo by si ted říkal, že deset hodin přece ještě není tak hrozný, tak vás musím upozornit, že jsem extrémně žravý člověk. Deset hodin je pro mě utrpení.

Když Sisi cestuje... No.1

4. srpna 2017 v 9:53 | Sisi

KDYŽ SISI CESTUJE
NO. 1

Den pro mě začíná v poledne, protože se snažím celé ráno prospat po noční na recepci. Z postele vstávám s nečekanou energií a nadšeně se ženu do kuchyně, kde to krásně voní a já už jsem zvědavá, co tam pro mě mamča nachystala. Lívance?! Wow!

16. července 2017

16. července 2017 v 11:12 | Sisi
Výsledek obrázku pro anglie

16. července 2017

Od posledního zápisu uběhl téměř týden. Je neděle a těch šest dní od návštěvy babičky jsem strávila především v práci. Věřím, že jiní mají prázdniny zábavnější a mnohem zajímavější, ale mě tento stav nevadí, protože chápu, že pokud chci něco sama za sebe podniknout, potřebuji peníze, a osm dní v Anglii mě nebude stát málo.

10. července 2017

10. července 2017 v 13:11 | Sisi
FOTO: Babička Boženy Němcové podle ilustrací Vladimíra Tesaře

10. července 2017

Od neděle si užívám pár dní volna a počínaje středou už pak pojedu tahem až do 22. července, kdy odlétám do Anglie, tudíž teď budu pár dní vyřizovat všechny sračičky okolo. Ve volném čase většinou čtu, píšu nebo taky hraju a sportuju, což krásně vystihuje včerejší den, kdy jsem se znovu začetla do Třech mušketýrů, napsala o knize článek, pak se hodinu trápila se svým milovaným ukulele (mám dokonce aplikaci, se kterou se učím) a následně jsem strávila přes dvě hodiny v posilovně, načež mě dneska bolí celá dolní polovina těla. Byl to parádní den!

2. července 2017

2. července 2017 v 22:04 | Sisi
Výsledek obrázku pro strong woman

2. července 2017

Je po dalším náročném víkendu a opět Vám mám co vyprávět (dneska to bude opravdu dlouhé, tak se pohodlně usaďte). Začnu asi od toho největšího...

25. června 2017

26. června 2017 v 7:30 | Sisi
Výsledek obrázku pro tanec

25. června 2017

Je neděle a to znamená konec tohoto naprosto šíleného víkendu. Abyste pochopili, jak moc se mi teď ulevilo a jak moc se těším na velkou dávku slunce, cukru a starých filmů, tak Vám budu muset všechno odvyprávět od začátku.

20. června 2017

20. června 2017 v 22:51 | Sisi
Strawberry by Stungeon

20. června 2017

Teď už je to doopravdy pryč. Deset let v taneční skupině, kde jsem vlastně dospěla, kde je prožila krásné chvíle... soutěže, vystoupení, plesy, medaile, úspěchy i neúspěchy... vše jsme prožili společně a teď po tolika letech se to vše rozplynulo jako když upustíte páru z hrnce. Během chvilky je fuč a vy nemáte jak ji znovu přinutit vrátit se do hrnce.

18. června 2017

18. června 2017 v 14:41 | Sisi
Dancer by Julechenchen

18. června 2017

Je po celovečeráku (posledním závěřečným tanečním vystoupením - koná se u nás v taneční skupině vždy na konci sezóny), doma mám bordel, že se mi z toho chce brečet, dvě hodiny jsem teď opravovala notebook, abych mohla napsat tenhle článek a u toho pojídala plnou mísu (ne misku) domácích jahod se smetanou.

16. června 2017

16. června 2017 v 13:41 | Sisi
http://bellasvish.com/clx-male-enhancement/ by karkanjayin

16. června 2017

Při hledání obrázku k dnešnímu dni jsem využila jeden jediný filtr - jídlo/food a říkala si, co by se sem tak asi hodilo, když jsem objevila tohohle krasavce a usoudila, že udělám dívčímu blogerskému osazenstvu radost (a sobě taky).

8. června 2017

8. června 2017 v 16:13 | Sisi
i must have been sleep-doodling again (part iii) by urgeburger

8. ČERVNA 2017

Obrázek k tomuto dni jsem vybrala účelně, není to žádný random plakát, který jsem našla na internetu. Přesně vystihuje dnešek, který je zmatený a uhání asi tak 3 km napřed (můj mozek silně zaostává).

Někdy (spíš většinou) máme koloběh událostí pod kontrolou a tušíme... co se děje. A jindy, jako třeba dneska, je všechno jako jedna velká mísa hrachu a čočky, kterou se snažíte přebrat, abychom konečně mohly na ten zatracený ples.
 
 

Reklama