Fantastický svět

Fantastický svět

7. června 2017 v 14:46 | Sisi
AKTUÁLNĚ ROZEPSANÁ JEDNA POVÍDKA Z TÉTO SEKCE


Ve světě je nás tolik. Tolik duší, tolik snů a tolik síly. Bylo by podivné, kdyby se mezi námi nenašlo pár skvělých příběhů plných dobrodružství a nečekaných zvratů. Fantazie nás nebrzdí, ale posouvá vpřed. Nebojme se věřit.

"Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt."

Robert Fulghum - můj hrdina"Tečka za větou a následuje další. Neméně-krát složitější a podstatně delší."

Tak nějak to říkal náš ředitel, když jsme před ním stáli nastoupení v krásných róbách a oblecích. Ředitel našeho gymnázia, abych byla přesná, když už se musím takto zpovídat. Doporučil mi to můj psychiatr. Doporučení znamená rozkaz, když si platíte právě jeho. Řekla bych Vám, že je to teror, ale oproti tomu, proč jsem za ním vlastně začala chodit, jsou jeho metody jemné jako matčino pohlazení… matčino pohlazení. Ironií je, že s těmi matkami to bylo v mém životě trošinku mlhavé. S jednou z nich začíná můj příběh, který se Vám pokusím vyprávět. Není jen o mě.

Pocity se někdy zdají být nerelevantní situaci a nerozumíme jim.
Carmen si připadala cizí. A bohužel i cizí byla.Říká se, že země je jakousi plochou rozdělující nebe a peklo. Tyto dvě mocnosti se odjakživa snaží zemi přivlastnit, podle smlouvy má však být na zemi rovnováha a obě strany jsou velmi opatrné v jejím překračování. Atara je dívka žijící kočovný život se svými rodiči a na věčné stěhování je navyklá. S posledním domovem je ale něco v nepořádku. Nebo je něco v nepořádku s ní?

Kdyby existovali andělé a démoni, kdybychom na zemi mohli sledovat jejich věčný boj...
Báli byste se kdo vyhraje?Co když je celý náš život lež? Co když jsme ve skutečnosti někdo úplně jiný, někdo kdo nechceme být. Sisi je jedna z mála dívek, která je se svým životem spokojená, ale paradoxně to není její život. Někomu ho vzala, aniž by to chtěla. A teď si zase chce někdo na oplátku vzít život její.

Změny vnímáme rozmanitě. Můžeme je uvítat, bát se jich, nebo být před nimi ostražití.
Sisi prochází v tomto příběhu mnoha změnami a přece je to pořád ona. Nebo ne?

 
 

Reklama

Rubriky