Tajemství Luwenu

Tajemství Luwenu: 1. kapitola - 1. část

15. srpna 2017 v 10:36 | Sisi

1. KAPITOLA
1. část

Rádce Rigart

Rozčilením jsem bubnoval prsty o desku nablýskaného jídelního stolu a v duchu odpočítával další minuty králova zdržení. Jeho vrchním rádcem jsem už přes osm let a ještě nikdy mě nenechal tak dlouho čekat, pomyslel jsem si otráveně. Ani bych nebyl býval tak nervózní, kdybych neměl na srdci urgentní záležitost, kterou je zapotřebí prodiskutovat v co možná nejkratším čase. Podobné věci jsme vždycky řešili právě při snídani, tak proč tady ještě není? O tom sporu přece ví, sám jsem mu včera přečetl dopisy, které k nám od dvojčat přišly.

Tajemství Luwenu: Prolog - 2. část

21. června 2017 v 17:02 | Sisi

PROLOG - 2. část

Přízrak se s ocelovou tváří prodral malinkatou škvírkou ve dveřích a v houstnoucí tmě se schoval za křeslo. V komnatě nebylo slyšet až na klidné oddechování královského páru nic. Muž se spokojeně ušklíbl. Tohle už bude hračka. Nejtěžší pro něj bylo dostat se nepozorovaně do zámku, protože nechtěl nikoho zabít, a vydával se proto za kořenáře. Převleky z celého srdce nenáviděl, ale v této věci si nemohl dovolit riskovat jakékoli potyčky se stráží. Tuto mimořádnou zakázku musel provést bez jediného svědka, jinak by byl ohrožen jeho život i život záhadného muže, který si královu a královninu smrt objednal.

Tajemství Luwenu: Prolog - 1. část

21. června 2017 v 9:14 | Sisi

PROLOG - 1. část

Po točitých schodech se plížil muž v černém plášti s kápí. Měkké kožené boty ke kolenům nebyly na schodech téměř slyšet a zpod kápě byla vidět jen ústa hluboce strnulá v soustředění. Každý čtvrtý metr na zdi visela pochodeň a plazila se svými teplými šlahouny světla po tmavých zdech. Muž byl už skoro u cíle, před královskou komnatou. Plášť se zavlnil a zpod temného závoje se v čepeli dlouhé dýky odrazilo pár záblesků ohnivých jazyků. Muž měl černočerné kožené rukavice a drahou bavlněnou košili. Kromě dýky se na jeho bocích houpaly dva meče v matných kožených pochvách. Co nikdo vidět nemohl, byly další nože s různými čepelemi v jeho botách a malý luk s toulcem, který dokonale kopíroval záda svého majitele. Místo šípů měl ale tentokrát v toulci uschovaný dlouhý pevný provaz.
 
 

Reklama